Jak postupovat při vyšetření

Na vyšetření se dostavte s předstihem asi 5-ti minut před naplánovaným časem. Pokud se dostavíte po plánovaném začátku vyšetření, může být Vaše vyšetření přesunuto, ve vyjímečném případě i na jiný den.

Při příchodu do čekárny ordinace na Zbraslavi nejprve přistupte k vyvolávacímu systému, na displeji vyberte důvod, pro který přicházíte a poté k vložte kartičku pojištěnce do přístroje. Zvukovým znamením a na displeji budete informována, že váš požadavek je přijat.

Při příchodu do ordinace v Berouně zazvoňte a sestra Vám otevře.

Ordinace dodržují specifický hygienický režim, proto z čekárny do dalších místností vstupujte buď v přezůvkách nebo s návleky, které jsou v čekárně k dispozici. Na Zbraslavi není povolen vstup dětem bez dozoru, ani jako doprovod. Ohlídání dítěte je možno vyžádat v I. patře. V žádném případě prosím nežádejte o hlídání dítěte sestru.

Gynekologické vyšetření by mělo být prováděno při vyprázdněném močovém měchýři. Před vstupem do ordinace proto doporučujeme, abyste se vymočila. Pokud je pro vyšetření vyjímečně vyžadován naplněný močový měchýř, budete předem upozorněna, a v takovém případě pijte cca 2 hod před vyšetřením dostatek tekutin.

Nejprve sestra zkontroluje Vaše osobní údaje. Pokud došlo k jejich změně, žádáme Vás , abyste na tuto změnu aktivně upozornila! Jste plně zodpovědná za to, že osobní identifikační údaje poskytnuté pro vedení zdravotní dokumentace budou pravdivé a aktuální! Mezi tyto údaje patří: jméno, číslo pojištěnce, změna pojištění, bydliště, zaměstnavatel, užívané léky, případně další osobní údaje.

Budete informována o plánovaném rozsahu vyšetření, budete dotázána na začátek poslední menstruace, hmotnost a výšku (pokud tyto aktuální hodnoty nevíte, sestra Vás zváží), bude Vám změřen krevní tlak. Dále budete informována o skríningovém programu zhoubného nádoru tlustého střeva.

V ordinaci lékaře si na pokyn odložíte před gynekologickým vyšetřením spodní prádlo. Vyšetření se provádí na gynekologickém křesle. Obvykle zahrnuje vyšetření v gynekologickch zrcedlech a vyšetření pohmatem. Pokud lékař stanoví, je možné ho doplnit ještě o různé odběry, vyšetření utrazvukem, případně o mikroskopické vyšetření preparátů.

Pokud jste se dostavila k plánovanému výkonu bude postup mírně odlišný.

Po vyšetření Vám lékař sdělí nález, doporučí další postup včetně předpokládaného termínu dalšího vyšetření.

Pokud je stanovena úhrada za nehrazené služby, platba se provádí u sestry, lze platit hotovostně i bezhotovostně běžnými typy debetních i kreditních karet.